| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Buna TPU! Daca m-am angajat la un loc de munca de 2 zile contractul meu s-a facut dar nu l-am semnat sunt obligat sa ma mai duc? Ideea e ca mie nu imi place la acest loc de munca si vreau sa plec, trebuie sa mai fac ceva in afara sa il anunt pe angajator?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur! Daca nu mai ai chef de munca si vrei sa stai acasa parazit, nu te mai duci si-i informezi ca ti s-a facut lene si nu ai nevoie de bani.

| NiculaiMarianTraian explică (pentru Violleta2022):

Atunci iti doresc sa ai parte de munca cum am muncit eu pana acum

| Violleta2022 a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Merci, de urare, dar de vreo 10 ani incoace am angajati care muncesc pentru mine, eu doar ii supraveghez si-i platesc happy

| NiculaiMarianTraian explică (pentru Violleta2022):

Normal, cu bani de la mami si tati toti avem bani de firme

| Violleta2022 a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Probabil ca tu stii mai bine, odata ce trandavesti acasa pe banii si spinarea parintilor tai.

Eu una am muncit aproape 35 de ani ca sa construiesc ce am si acum imi permit sa fiu propriul meu sef si sa am angajati, mai ales ca aici muncim pe dolari, nu pe leusori.

| NiculaiMarianTraian explică (pentru Violleta2022):

De asta iti permiti sa stai pe TPU ca esti patroana ))).

| Violleta2022 a răspuns (pentru NiculaiMarianTraian):

Corect!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Atat timp cat nu ai semnat...

| sierra1 a răspuns:

N-ai semnat, n-ai obligații. Spune-le pa!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce îmseamnă că te-ai angajat? La angajare, se semnează un contract de muncă.

| msbg a răspuns:

Buna! Nu esti obligat sa mergi, trebuie doar sa anunti, iar anuntul sa fie facut intr-un mod elegant - ii poti spune ca ai primit o oferta mai potrivita pentru tine (este ok sa iti lasi loc de buna ziua, nu stii pe unde te duce viata)