Întrebare recomandată | KDily a întrebat:

De la ce varsta as putea face cursuri pentru cosmetica? Va rog sa raspundeti doar cei care stiti exact! :* Va multumesc anticipat big grin

26 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu acordul parintilor poti face de la 15 ani, de la 16 ani poti si singura.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De regulă, după 18 ani dar poți face și de la 16 ani.
Succes.
Pa, pa.

| YumiSukinanda a răspuns:

16 spre 17. dar sa mai inveti!

| blackcat99 a răspuns:

Buna! Iti raspund la intrebare pentru ca si verisoara mea face cursuri de cosmetica, desi e angajata. Poti incepe de la 16 ani, dar iti trebuie acordul unui parinte. Si de la 18 ani poti face fara probleme. Dupa ce termini acel curs am impresia ca iti vor da un document care sa ateste ca ai cunostinte noi in domeniu si te vei putea angaja mai usor. Daca esti interesata, poti cauta pe Google sau intereseaza-te pe la cunostinte despre astfel de programe. Eu zic ca merita.

| kitten95 a răspuns:

Cursurile sunt, in general, un fel de scoala pentru a te putea angaja. trebuie sa te documentezi ca sa afli: poate trebuie sa ai o anumita clasa trecuta(in cosmetica 10 clase sunt destule, trebuie sa ai diploma de 10 clase daca vrei sa te angajezi; uneori, chiar si 8 clase sunt suficiente, insa nu pentru angajare) si sa ai minim 15-16 ani. e clar ca nu poti face cursul la 10 ani. si eu fac curs de pus unghii si minim trebuie sa am 16 ani.

| KDily explică (pentru kitten95):

Daca iti gasesti o instructoare care are nervi si pentru tine (ca sa zic asa) te invata ea sa pui. De la cursuri nu prea inveti practica, stiu din experienta mamei mele care e frizerita.La cursuri te duci mai mult pentru diploma ca sa poti lucra in domeniu. Mersi de raspunshappy Te pup :*:*

| Bxt_Larre_2000 a răspuns (pentru kitten95):

Buna eu am 15 ani si vreau sa fac si eu un curs de pus unghi poti simi dai un. Mesaj t

| slowswag a răspuns:

De la 16

| omide a răspuns:

Nu varsta e problema, opti incepe de la 14 ani, problema e cu practica, doar peste 18 ani sau mai repede prin prieteni

| BoMbOnIkRoOzSiDuLcE a răspuns:

De la 16 anibatting eyelashes

| dianaandra1467 a răspuns:

Dacă părinții sunt de-acord, poți și de la 14 jumate! Dar sunt mici șanse. Se poate începe de la 15-16 ani până la vârsta în care te vei "deteriora„

SUCCES

| Andr3y007 a răspuns:

De la 16

| Alison95 a răspuns:

Daca gasesti o instructoare tanara, te va ajuta de la orice varsta.

un like te rog? :)
http://www.facebook.com/drag.your.curser.over.here

| MoNyKa66 a răspuns:

Buna.Poti face de la ce varsta vrei.Cu acordul parintilor daca ai sub 18 ani.Succes...winking

| SinfulDesire a răspuns:

Iti trebuie aprobare in scris de la parinti pentru este si varsta minima cu acord cu tot este 16 ani

| GOLD99 a răspuns:

Matusa mea a facut cursuri de cosmetica dar a putut face acest lucru de abia la 18 ani.

| IceCrEaMGiRl a răspuns:

Salut KDily! Pai legal poti face de la 16 ani.Totusi,succes!

| yubyta123 a răspuns:

Dupa varsta de 18 ani

| IasminaMaria a răspuns:

De la 16 ani

Răspuns utilizator avertizat
| anonimus65 a răspuns:

Buna am avut acelasi caz cu sora mea care a facut cursuri de cosmetica de la 16 ani deci si tu poti face la fel iti doresc succes.

| CrisTyan2291 a răspuns:

Eh eu sunt baiat si stiu sa-ti raspund la intrebarea aceasta poti de la 15, 17 ani in sus stiu de la varamea! big grin

| darianadenisa a răspuns:

Poti face de la ce varsta vrei tu daca stii sa tii o pensula si o cutie de farduri in mana!

| Dumy_Dumitru_1995 a răspuns:

14,15 ani intri la liceu si alegi aceasta optiune happy

| justyn99 a răspuns:

Din liceu poti sa faci asta dai la o scoala care preda cursul respectiv la 15 ani

| AlexaMaria01 a răspuns:

De la 16 ani big grin