| vinoACASAcuMINE a întrebat:

E normal sa am ca cel mai bun prieten al meu un veteran de razboi de 90 ani? Ps:am 11 si nu am prieteni de varsta mea

Răspuns Câştigător
| Chasles a răspuns:

Mai bine asa, decat sa stai cu cei din ziua de azi de varsta ta, care stiu doar sa vorbeasca urat crezand ca sunt interesanti si sa butoneze telefoanele

6 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

E f bun, asa prieten mai rar. Veterani mai sunt f putini in tara. Daca iti povesteste viata lui si razboiul iti vei aminti si cand vei fi tu batran. Desi la unii nu prea le place sa povesteasca de razboi ca au suferit mult si nu vor sa-si aduca aminte. E bine insa sa ai si prieteni de varsta ta.

| vinoACASAcuMINE explică (pentru Popescu_Eugen_1964):

Multumesc de raspuns! Sincer am vrut si eu sa-mi fac niste prieteni de varsta mea dar toti erau inebuniti dupa fotbal si violeta. Eram un pic mai timid si nu m-am putut integra.

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns (pentru vinoACASAcuMINE):

Nu esti tu timid, tu esti normal, altii sunr dezaxati. Dar nu trebuie sa te strici la gat cu nimeni, macar fii in relatii bunicele ca nu strica. Daca nu-ti poti face prieteni nu-ti fa dusmani.

| Chasles a răspuns:

Evident ca trebuie sa-ti gasesti prieteni de varsta ta, dar ai grija, prieten nu este cel care te trage-n jos; eu nu ma pot intelege cu copiii din ziua de azi prea bine(deoarece avem gandire diametral opusa), dar pot sa-i inteleg oarecum, merg dupa directia vantului, nu-i treaba mea sa-i judec, incerc sa fiu detasat fata de ei, pe mine nu prea ma mai pot trage-n jos de-acum, tu inca esti mic

| CrystyCRS a răspuns:

Desigur,poti avea cel mai bun prieten si o piatra,
PS: E viata ta nu a mea
Funda? happy

| scufitaroz a răspuns:

Nu este nimic rau in asta, insa ar trebui sa iti faci si cativa prieteni de varsta aproiata tie. Prietenul veteran te poate invata multe lucruri interesante mai ales legate de istorie, profita de acest lucru.