| Mirris a întrebat:

Buna TPU.S-a aprobat legea cu 10 clase pentru permis? E adevarat ca din 2018 nu te mai poti inscrie la scoala de soferi daca nu ai minim 10 clase?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu s-a adoptat nici o asemenea lege, asa ca nu este adevarat ca nu te poti inscrie la o scoala de conducere fara a avea 10 clase.
Au fost doar discutii in acest sens.

| RAY a răspuns:

Pai si nu ai 10 clase? normal ca trebuie sa ai macar 10 clase

| Holiday a răspuns:

Din pacate inca nu s-a adoptat aceasta lege. Ar fi binevenita.

| Mirris explică (pentru Holiday):

Nu stiu de ce spui "din pacate". Poti face accident si cu 10 clase si cu cu facultate si cu doar 8 clase.

| Denision a răspuns:

De la 1 ianuarie 2018 nu se mai poate sustine examenul auto daca nu aveti minim 10 clase.In consecinta, cei ce vor sa sustina acest examen, au obligativitatea sa mearga la un liceu unde se completeaza studiile, fara frecventa(seral).

| suntserios a răspuns (pentru Denision):

Sa ne zici si numarul legii si cand a fost votata...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Denision):

Daca nu esti sigur de ceva de ce te apuci sa scrii tîămpenii aiureli sa induci lumea in eroare.

| Mirris explică (pentru suntserios):

Spune-mi te rog unde pot gasi aceasta lege pe net? As vrea sa stiu sigur

| Mirris explică (pentru Denision):

Unde pot gasiaceasta legepe net te rog? As vrea sa stiu sigur

| suntserios a răspuns (pentru Mirris):

Nu o gasesti nicaieri pentru ca nu exista o asemenea lege. Ala de a raspuns nu stie despre ce e vorba.

| Mirris explică (pentru suntserios):

Asa e nu, o gasesc nicaieri pe net.Am cautat inainte sa postez intrebarea