| Lovwly a întrebat:

sunt chemata in instanta in calitate de reclamant, in proces cu "administratia..." in calitate de parat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu este o greseala si tu esti reclamant atunci tu stii ce este, inseamna ca tu ai dat administratia in judecata. Daca te-ar fi dat administratia pe tine tu ai fi fost parat.

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Înseamnă că ai dat în judecată "Administraţia" - deci, tu eşti "reclamantul", iar Administraţia este "pârâtul"!

Toate cele bune.

| mijlsach a răspuns:

Esti acuzata in instanta de "adiministratia..." cu un anumit lucru care logic apare in acea foaie(sau ar trebui)

| Lovwly explică:

Am uitat sa mentionez ca as vrea sa imi traduceti si mie asta. dau funda.

| johnnny123 a răspuns (pentru Lovwly):

Sa ti-o traducem in cealalta limba?

| Lovwly explică:

Sa imi explicati ce inseamna. multumesc.