| tinichigiuuviitor a întrebat:

Buna TPU... Vreau sa imi fac un atelier auto, dar nu vreau sa il autorizeez daca vine garda financiara si nu am nici o masina in curte imi poate face ceva?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te-as sfatui. Sunt multe aspecte de care trebuie sa tii seama, inclusiv ca trebuie sa acorzi garantie pentru reparatii. Gandeste-te ca se produce un accident din cauza unei piese inlocuite de tine, ce crezi ca o sa spuna clientul? Nu mai vorbesc de vecinii "buni", filmare, etc.
Exercitarea activitatii fara autorizatie si evaziunea fiscala sunt infractiuni, la ultima poti lua pana la 8 ani de inchisoare. Numai bine!