| meseriasul88 a întrebat:

Buna TPU vreau sa va intreb ceva. eu lucrez de trei ani la o firma si vreau sa demisionez eu as vrea sa stiu daca am dreptul la somaj sau nu altii imi spun ca da daca am trecut de un an altii zic ca nu as vrea sa imi spuneti si voi o parere da ca e da sau nu va multumesc

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca demisionezi nu ai dreptul la somaj, acesta se acorda numai celor carora angajatorul le desface CIM si fara sa fie din vina lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La demisie nu iti da nimeni somaj