| Magie2525 a întrebat:

Bună tuturor, cine se ocupă, în cazul unui accident rutier, de o mașină care era parcată pe trecerea de pietoni care are legătură cu accidentul, dar nu era implicată în accident?
Se ocupă expertul tehnic, poliția rutieră sau parchetul ( procurorii )?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e cu victime procurorul impreuna cu expert tehnic

| Magie2525 explică (pentru suntserios):

De ce poliția rutieră?

| Magie2525 explică (pentru Magie2525):

Scuze pentru mesajul acesta " De ce poliția rutieră ".
Am vrut să întreb : " DE ce nu poliția rutieră? "

| Magie2525 explică:

Sau se ocupă judecătorii - cei care judecă cazul?

| doctorandus a răspuns (pentru Magie2525):

Meh, nu. Judecatorii primesc un dosar si asculta pledoariile avocatilor si procurorilor. Eventual audiaza martori.

| Magie2525 explică (pentru doctorandus):

Dar știi cu ce se ocupă fiecare?
Mașina parcată pe trecerea de pietoni are legătură cu accidentul, pentru că și din cauza ei a avut loc accidentul rutier, dar nu ea a accidentat persoana / victima.

| Magie2525 explică:

Mașina parcată pe trecerea de pietoni are legătură cu accidentul rutier, pentru că și din cauza ei a avut loc accidentul rutier, dar nu ea a accidentat persoana / victima.