| bebediana a întrebat:

Vreau sa dau sala pentru permisul auto in Suceava. Cum ar trebui sa procedez? Trebuie vreo rezervare sau te duci direct cu dosarul si dai si examenul teoretic, pe loc? Unde as putea gasi informatii cu privire la program?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa mergi cu dosarul si vei putea sustine examinarea in aceeasi zi. Detalii privind rezervarea gasesti aici:
http://www.prefecturasuceava.ro/inf_permise/Rezervari/examinare.php

| wr3er a răspuns:

Ai putea sa intrebi la scoala de soferi dar din cate imi amintesc daca dai pentru prima data sala trebuie sa platesti 6 lei o taxa daca esti pentru B la "taxe si impozite" iar cu chitanta de acolo dosarul de la scoala si buletinul in original te duci si te programezi la sala, nu stiu de unde esti ca sa iti spun unde trebuie sa te duci dar asta poti afla, si examenul de sala se sustine luni sau marti.
Cu minim 22 esti PROMOVAT iar daca cumva pici, sa stii ca primele 3 dati cand trebuie sa dai sala platesti 6 lei(categoria B).
Bafta!