| Mariandrg1928382 a întrebat:

Buna ziua. Acum 1 saptamana am fost prins sub influenta substantelor psihoactive in Germania, sunt sigur ca vor iesi si la sange pozitive.
Intrebarea mea este, daca plec in Romania ma vor mai cauta? Cat timp voi sta fara permis si daca se poate face inchisoare, ce amenzi sunt si daca imi suspenda in Germania permisul, pot conduce in Romania? Ms

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te pot cauta, daca ei considera ca este grav.
Nu cunosc legislatia germana in materie, dar nu vei putea conduce legal in Romania, daca dreptul de conducere ti-a fost suspendat in Germania si permisul retinut pe perioada suspendarii.
Daca nu ti-au retinut permisul poti conduce in Romania.