| Qwexe a întrebat:

Bună ziua
Am cumpărat recent o mașină dintr-un parc auto, "mașina adusă din Olanda" am fost la rar și acolo mi-au oprit și actul de vanzare cumpărare intre olandez si cei de la parc.
Am nevoie de actul acela si la numere?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu, la inmatriculare ai nevoie de actul incheiat cu parcul auto, acela este actul tau de proprietate asupra masinii.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa ti-l dea, eventual fac o copie dupa acesta si iti restituie originalul. Daca uita, nu uita tu sa-l soliciti, ai nevoie la inmatriculare.