| iulianrebelul2452 a întrebat:

Buna ziua, am făcut 18 ani și am depus cerere sa primesc alocație că eu continui liceul etc, alocația retroactivă vine de când am depus acum 3 luni dosarul sau vine din toate lunile din care n-a mai venit alocația? Adică din decembrie până azi

Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Pai daca nu ai mai primit din decembrie, primești pe liniile in care nu și primit.
Eu nu am primit de 9 luni, cu toate că am depus dosarul în termen(o eroare birocratică) și am primit banii de pe cele 9 luni.

| iulianrebelul2452 explică (pentru Hyperion7):

Doamne mersi mult, unii mi-au zis că îmi vin bani din urmă doar la 3 luni de când am depus dosarul și eram confuz acum

| Hyperion7 a răspuns (pentru iulianrebelul2452):

Nu,nu
Daca nu ți-au mai venit din decembrie,poți să le explici celor de la AJPIS, contactânu-i prin mail sau sunându-i și explicându-le situația.
Ei îți vor oferi și un răspuns pertinent cam pe când vei primi alocația și pe cât timp.
Dar, din moment ce nu a venit de atunci, te aștepți să vina toți banii din urmă, că mă gândesc că nu ai depus dosarul la timp și de asta ți-au tăiat alocația, este?