| Mariussxxx a întrebat:

Bună ziua, am nevoie de un sfat. Pot să fac vreo facultate dacă nu am diploma de bacalaureat, ci doar o diplomă de liceu? Aș vrea să fac dreptul și să merg pe magistratură dar mi-e teamă că nu pot. Există vreo facultate la care pot plăti tot, fără să-mi trebuiască bac-ul?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a candida la orice facultate ai nevoie de diploma de bacalaureat, fara aceasta nu vei fi primit la admitere, asa ca nu se poate ce vrei tu.