| Marian1112 a întrebat:

Am o nelamurire - Familia mea vrea sa vanda imobilul in care locuiesc si am locuit de mic copil. Daca se vinde am dreptul la o parte din suma obtinuta?
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Dreptul la pretul obtinut il au proprietarii imobilului, ceilalti din familie nu au nici un drept, cu exceptia dreptului la mostenire.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Dacă imobilul nu este pe numele tău, nu vei avea dreptul la nici o sumă la momentul vânzării. Vei avea dreptul să moștenești ce o să mai rămână din respectiva sumă după ce părinții tăi vor muri.

| MiruD a răspuns:

Nu ai nici o parte. Doar dupa moartea lor iti revine ceva din casa. Până atunci, cam fac ce vor ei.