| asperger3 a întrebat:

Buna ziua. Am o problema cu concediul medical. Pe scurt, am o fractura si in UPU mi s-a eliberat cm incepand cu data de 3 august. Contractul de munca l-am semnat pe 2 august, si pe 4 trebuia sa incep.
Ideea este ca ar trebui sa merg la medicul care mi-a eliberat concediul medical ca sa imi schimbe din in continuare in initial. Si angajatorul sustine ca nu imi poate inregistra concediul medical, dar nu imi ofera alte detalii, cum ar fi un articol din lege, sau ce eroare au in sistem. Am si dureri de calcai, pentru ca am degetul fracturat, si sunt in curs de vindecare, si mai am si alte probleme personale.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca nu ai inceput munca angajatorul nu este obligat sa-ti accepte concediul medical.