| MariusTT a întrebat:

Buna ziua! Am si eu o întrebare legata de terapia psiholog-client:
Din punct de vedere deontologic, este normal ca un psiholog (la cererea clientului/clientei) sa ii ofere consiliere de 2x in aceiași săptămâna, daca acesta/aceasta după aproximativ un an și jumătate de terapie, da semne de dependenta la adresa terapiei/terapeutului?

4 răspunsuri:
| mODIN a răspuns:

Cred ca e mult mai bine asa, sincer. O ora pe saptamana mereu mi s-a parut extraordinar de putin.

| ioana748 a răspuns:

Normal nu ar trebui sa stea nimeni mai mult de un an in terapie.Cel putin nu cu acelasi terapeut.Dar ...banii vorbesc.Nasol sa fii vulnerabil si sa pici pe mana escrocilor.

| Miruna333 a răspuns:

O singura data sau s-a decis sa fie un lucru permanent?

| Miruna333 a răspuns:

@ioana748 Nici nu stii cu ce se mananca terapia si comentezi... Fereasca. Cand auziti de psihoterapeuti, va ganditi numai la bani, de parte lucreaza cineva pe lumea asta pe gratis, penibil.