| mamamar a întrebat:

Am si eu o problema care ma cam enerveaza: eu sunt in clasa a X-a, deci sunt minor. De fiecare data cand mergem la sport si, noi baietii, ne schimbam in vestiar, un politist comunitar, care asigura perimetru scolii, tot de deschide usa si se uita la noi cand ne schimbam(noi suntem de aceeasi varsta, nu ma simt nicicum fata de ceilalti colegi cand suntem doar in lenjerie). Dar acest politist este agasant. I-am repetat ca vrem intimitate si pleaca, revine, pleaca, revine. Ii si inchidem usa, iar acesta ne avertizeaza ca ne va da amenta ca trantim usa.
Problema, problemele(ca voi mai spune una), este ca eu ma simt hartuit. Si nu prea stiu ce sa fac.
Iar ce-a de-a 2-a problema este ca astazi, tot asa a venit, iar un coleg i-a inchis usa. Politistul a deschis-o si ne-a zis sa nu o trantim, desi o inchidem frumos. Dupa ce s-a facut ca pleaca, alt coleg a inchis usa putin mai repede si a venit acest politist si a inceput sa il chestioneze, sa ii ceara buletinul si datele. Colegul nu il aveai, iar politistul i-a dat termen pana maine ca ii aduca buletul pentru ai da o avertizare altfel, v-a primii o amenda. Are voie sa faca asa ceva? Pentru ca eu nu vad niciun delic.

Multumesc anticipat.

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Spune-i dirigintei(dirigintelui) in clasa cand sunteti toti, eventual chemati si directorul.Nu are voie sa faca asa ceva.

| pepe a răspuns:

Trebuie sa-i spune-ti dirigintelui vostru ceea ce se intampla.
Nu este normal din partea politistului comunitar sa faca asa ceva.
Slujba lui consta in asigurarea integritatii voastre, nu in spionarea unor elevi de liceu minori.

Janina
| Janina a răspuns:

Nu te lasa intimidat, mergi direct la director sau chiar la inspectoratul scolar si spune tot ce s-a intamplat...

| Dianna a răspuns:

Bai comunitaru` e un jeg.ala nu da amenzi, e pus acolo sa fie cineva nu ca ar face el cine stie cerolling on the floor.
Jaf.stai calm ca nu se intampla nimic!

| Silvia a răspuns:

Ala e un bulangiurolling on the floor. Nu l-ati luat pana acum la bataie?! Nu are ce sa ii faca colegului tau, nu are dreptul. Vorbiti cu dirigintele sa ii spuna sa se... abtina.big grin

| viatadecacatt a răspuns:

O fi gay saraculaughing
Mai bine spune-i cuiva directoarei, dirigintelui ce se intampla ca asta ajunge si la altceva.rolling on the floor

| madalicious a răspuns:

Nu nu are voie sa faca asa ceva! sustin @Mario. Zi-l directorului sau dirigintei/lui. Si filmeaza`l.

| loveyousomuch92 a răspuns:

Ar trebui sa spuneti directorului/directoarei! fiecare are dreptul la intimitate! stiu ca e jenant! mai ales ca vine se uita la tine cum te dejbrace si dupa aia te intreaba si dc inchizi usa! e cam apsurd! in loc sa se plimbe pe holuri sa vada daca se bate sau se cearta cineva el se uita la voi! ar fi bine sa anuntati pe cineva totusi cred ca nu e normal!

| Giuly_3112 a răspuns:

Ala ii homo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are voie deloc sa faca asa ceva. E dus cu pluta acel politist. Iti sugerez sa-i spuneti directorului sau directoarei scolii despre ce se intampla si duceti-va cu totii ca sa-i spuneti, ca sa se vada ca aveti dreptate. Filmeaza faptele lui bizare cu telefonul ca sa aveti cu totii si mai multe dovezi. Ala e homosexual pervers si de aia face cum ai spus.

| cosmon a răspuns:

Mi mult ca sigur e un pedofil gay laughing Incearca sa-i spui dirigintelui fara nici-o retinere si eu cred ca va rezolva problema.