| ancuta21 a întrebat:

Buna ziua, am speranța că voi fi ajutată la următoarea întrebare și să mă îndrumați cum se poate rezolva acest incident : este normal ca pe baza unei poze Dna directoare a liceului unde este fiica mea să li scadă nota la purtare unor elevi de clasa A 9 -a - aceștia erau in afara școlii, nu deranjau pe nimeni, nu fumau doar stăteau la povesti și așteptau ora de a merge la cursuri. Mulțumesc!

7 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Ești sigură că nu făceau nimic deosebit? Dacă are dovezi video sau foto este perfect legal.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca este adevarat ce spui atunci nu este legal ca media la purtare a respectivilor elevi sa fie scazuta.
Inainte de a vorbi cu directoarea ar fi bine sa fii sigura ca fiica ta nu te-a indus in eroare, fiindca ma indoiesc ca un director ar proceda astfel.

| ancuta21 explică:

Am poză cu copii!

| ancuta21 explică (pentru gabicoo):

Nu făceau nimic deosebit, am poza cu ei Cum adică perfect legal nu înțeleg?

| darrio2007 a răspuns:

Ceva este cusut cu ață albă.
Nu cred ca directoarea să facă asta doar pentru atâta lucru.
Poza cine a facut-o? Directoarea sau vreun elev?

| mihai69 a răspuns:

Nu cumva nota la purtare ar trebui pusă de către diriginte?!?
Cu ce drept pune ea note în catalogul unei clase?

| johnnny123 a răspuns:

Să le scadă nota la purtare pe baza unei poze care demonstrează că. ce? Că existau?

Cam cusută cu ață albă povestea.