| Acidburn1 a întrebat:

Buna ziua, am terminat si eu scoala generala intre 1996 - 2004 dar dupa parintii m-au adoptat si mi s-a schimbat numele iar acum ca vreau sa ma angajez diploma este pe alt nume. Ce acte imi trebuie pentru a cere eliberarea unei noi diplome cu numele meu prezent dupa adoptie?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie sa soliciti eliberarea unei noi diplome, vei dovedi ca esti aceeasi persoana cu actul de adoptie.

| Acidburn1 explică (pentru Ioandelasal):

Dar daca o-am pierdut?

| Ioandelasal a răspuns (pentru Acidburn1):

Poti solicita o copie de pe actul de adoptie.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Te adreseszi institutiei de stare civila unde ai fost adoptat! Iti vor elibera un duplicat.