| 19691128 a întrebat:

Bună ziua!
Am terminat licența în Ungaria iar primul an de masterat în România la Cluj la Facultatea de Psihologie (UBB), la buget. Acum o să încep medicina la Târgu Mureș, dar a-și dori să fac în paralel ultimul an la master și primul an la medicină. Este posibil? Ambele facultăți îmi solicită documentele în original.Nu este posibil.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Va trebui sa te interesezi la cele 2 facultati, sa vezi daca poti rezolva cu actele.
Ca o ipoteza, la master ai nevoie doar de diploma de licenta iar la facultate de diploma de bacalaureat, asa ca nu ar fi o problema.