| nT583jt a întrebat:

Buna ziua!
Anul acesta prin Ianuarie am fost prins in Franta conducand fara asigurare
Eu nu aveam permis de conducere atunci.
Dar politia nu mi-a cerut permisul la control au vazut ca masina avea asigurarea expirata si am primit 400 euro amenda (doar pentru asigurare )
Am asteptat amenda prin posta o luna si nu a venit la adresa unde locuiam in Franta.
Dupa am plecat in Romania si am inceput scoala de soferi (am luat permisul recent )
Si nici in Romania la adresa din buletin nu a venit amenda.
E posibil sa am ceva probleme din cauza la amenda asta?
As vrea sa o platesc dar nu stiu cum!
Nu cred ca mi se poate anula permisul de conducere obtinut recent sau ceva!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca autoritatile de acolo nu au reusit sa-ti trimita nici un fel de hartie, inseamna ca amenda a ramas in pioneze.
Ai primit vreun proces verbal/hartie de la ei? Daca da, poti plati amenda la ei in Franta, pe baza acelei hartii.