| nT583jt a întrebat:

Buna ziua!
Anul trecut am fost prins în Franța conducand fără asigurare la maşină
Nu aveam nici permis dar (nu mi-au cerut permisul) am luat amenda doar pentru asigurare 400 euro!
Am asteptat amenda la adresa din franta unde locuiam dar nici dupa o luna nu a venit!
Apoi am plecat in Romania sa ma apuc de scoala de soferi ( am luat permisul acum recent )
As putea avea probleme din cauza acelei amenzi?
Cum as putea sa platesc acea amenda?
Ar putea sa mi se anuleze permisul proaspat obtinut?
Ce probleme ar putea aparea daca nu o platesc?

4 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Eficienta tipic franceza! Mergi la Fiscal-ul lor local *( Anafu francez ) sa vezi ce este cu ea! Te-oi trezi la bătrânețe cu " surprize "!
La nemți ti-o luai rău pe coaja! Zi mersi ca ai " SCAPAT " cu 400 €!

| MistarGoGu a răspuns:

Dacă încă ești în România ia pe mail *( dacă știu francezii ce este ala ) legătură cu finanțele din zona *( orașul/ regiunea ) unde ai locuit și povestește " BELEAUA " și te oferi voluntar sa plătești!

| Alexalex1000 a răspuns:

Buna seara, cum de nu ți-au cerut permisul? Ce polițiști sunt aia? Le poți face reclamație că nu ți-au cerut permisul care e mai important decât asigurarea și ți-au dat amenda

| MistarGoGu a răspuns (pentru Alexalex1000):

Personajul GARCEA este prezent în mai multe tari NU doar România!
Ce sa scrie în Reclamație? Reclam un GOGOMAN care m-a oprit și NU mi-a cerut permisul! Dar ce bafta! Eu nu aveam!