| FuckOnCocaine a întrebat:

As dori sa aflu daca ma pot angaja cu carte de munca, la un magazin, ca vanzatoare, daca am pe numele meu deschisa o societate comerciala. Precizez faptul ca societatea, nu are profit, dar inca ruleaza.

Astept detalii, multumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te poti angaja linistita, nu exista o incompatibilitate expresa. O singura problema ar putea fi, respectiv daca societatea ta are acelasi obiect de activitate cu firma care are magazinul si patronul ar introduce in contractul individual de munca clauza de neconcurenta. Si sa stii ca nu mai exista carnet de munca de la 1 ianuarie a.c. Numai bine!

3 răspunsuri:
| FuckOnCocaine explică:

@Ioandelasal, nu, nici vorba. Societatea are ca obiect de activitate, comertul cu ridicata deseurilor nepericuloase.

Multumesc frumos, o zi faina sa aveti!

| FuckOnCocaine explică:

N-am bani de IMO, turistule!

Multumesc pentru. vesti.

| FuckOnCocaine explică:

Ar fi bine, crezi c-o sa mearga?