| alicia2000 a întrebat:

as dori sa imi deschid o afacere cu mobilier de uz casnic si mobilier bisericesc.,mai exact,sa fiu eu si inca o persoana,se poate face un PFA,sau o asociatie familiala sau neaparat imi trebuie societate,si cat ar trebui sa platesc pe luna, am nevoie de casa de marcat si facturier? va multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde de ce afacere vrei, respectiv de productie sau numai vanzare (magazin).
In primul caz poti avea orice forma juridica, in al doilea ar fi bine un SRL. Pentru magazin ai nevoie atat de casa de marcat, cat si de facturi.

| mont a răspuns:

Se poate sa va faceti amandoi pfa. Dar mai bine srl. Casa de marcat nu e musai, insa facturier da.

| alicia2000 explică:

Vreau un atelier de productie, sa fac mobilier, cum stiu ce dari am de platit la stat? am inteles ca mobilierul bisericesc e trecut la o anume categorie?