| Toma121 a întrebat:

Bună ziua as dori sa știu la ce infracțiune ma încadrez,am cumpărat o masina și am făcut contract de vânzare cumpărare pe buletinul unui fost prieten care ulterior ma reclamat la politie după o cearta,precizez ca actul nu era oficial doar contract de vânzare cumpărare, mulțumesc

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai te-ai lins pe bot ca masina este a lui, legal, chiar daca este doar contract de vanzrae cumparare.
Dar folosirea unui act de identitate care nu-ti apartine, este frauda si se pedepseste cu puscaria.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Adică i ai cumpărat mașină?

| darrio2007 a răspuns:

Uite asa s-a ales prietenul cu o masina.
In locul lui nu te-as fi reclamat.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti fi incadrat la infractiunea de fals privind identitatea.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Dar la ceva bun va pricepeti? Ca doar in România se comit astfel de fapte, hotie inselaciune minciuni căcălău, ce aveti fratilor in cap? De ce te ai riscat asa aiurea? O sa ajungi la inchisoare ca asa meriti daca faci ilegalitati. La ceva bun nu te ducea capul? Sa muncesti, aia nu poti.