| valy956 a întrebat:

As vrea sa imi depun dosarul de recrutare pentru IPJ (Inspectoratul de Politie Judetean ).

La dosar am vazut ca trebuie sa adaug autobiografia si pe langa autobiografie trebuie sa trec tabelul nominal cu rudele de grad 1 si 2 cred. Vreau sa stiu daca mai are rost sa depun dosarul daca am o ruda certata cu legea, adica a primit o condamnare cu executare. Si daca mai este de adaugat ceva la acest subiect sau daca nu il trec ca ruda este o problema?
Dau si o funda mare!

Multumesc anticipat!
Cu respect!

4 răspunsuri:
| AtomiX a răspuns:

Nu stiu.mie mi-a zis ca daca am sa le zic, nu ca numai are rost. daca e rude gen gradul 2, nu cred ca are mare importanta, daca e de gradul 1, atunci cred ca da.tu completeaza tabelul si cand il dai si se uita peste el o sa iti zica daca e ceva.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca are rost sa depui dosarul, chiar daca ai o ruda de gr.2 la inchisoare, acesta nu este un impediment.

| valy956 explică:

Nenorocul e ca e de gradul 1 si nu e in inchisoare, a fost vreun an si jumate cu executare! Sa-l trec sa nu-l trec thinking

| valy956 explică:

Nu e din familie nimeni cu probleme, este un unchi de-al meu adica fratele tatalui meu... big grin