| Marianpin a întrebat:

Buna ziua! Daca implinesc 18 ani si iau foaia de stare materiala de la primarie mai trebuie sa vina un parinte cu mine sa-mi fac buletinu?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, daca tu nu esti proprietarul locuintei de domiciliu, trebuie sa mearga cu tine parintele proprietar sau persoana care este proprietar, pentru a semna de primirea in spatiu.
Daca tu esti proprietar atunci nu este nevoie sa mearga cu tine altcineva, trebuie doar sa duci originalul si o copie a actului de proprietate.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca ai o locuinta pe numele tau, altfel cineva trebuie sa te ia in spatiu deci trebuie sa mearga cu tine sa dea o declaratie