| Cîmpeanu_Andreea_1996 a întrebat:

Buna ziua! Daca m-am casatorit in Iordania si merg sa inscriu documentele de casatorie la Ambasada Romaniei in Iordania, pot sa fac invitatia de intregire a familiei de la Ambasada? Sau trebuie sa ma intorc in Romania?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti s-o faci, atat la Ambasada, cat si la reintoarcerea in Romania.
De regula aceasta invitatie se face in forma autentica si aceasta se poate face si la Ambasada, in Romania la un notar public.