| BruLiliana a întrebat:

Bună ziua,
_ De ce nu se ia în considerare numele înscris pe diploma de Asistent medical ( numele de căsătorie anterioara_ mi se cere hotărîre de divorț
Eu fiind recăsătorită( _ deci nu port numele de pe diploma)_
Însuși faptul că. Mi s-a eliberat diploma cu numele înscris demonstrează identitatea( aveam un BI_ in 1996

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este foarte simplu: numele de familie de pe diploma nu corespunde cu numele de familie din actul de identitate de acum, ori cele doua trebuie sa corespunda ca sa vada ca esti aceeasi persoana.