| Lica98R a întrebat:

Bună ziua, de ceva timp am probleme cu o vecină, motiv de discuție sunt puii ei de găină care trec prin gard în grădină mea, care e închisă!
Si pentru că am câini din rasa Border Collie, îi las uneori în grădină să mai alerge, problema e că vecina face scandal și acuză că puii ei sunt mâncați de câinii mei în curtea MEA. ÎNCHISĂ.
Dar nu e adevărat, noi mereu stăm cu ei.și nu s-a întâmplat nimic de genul ăsta, nu zic că nu s-ar repezii spre ei, noi nu avem găini.și nu sunt învățați cu ele, dar nu s-a întâmplat niciodată cu puii dânsei să fie mâncați de acești câini!
Totuși femeia a recurs la amenințări și chiar a spus că îmi va otrăvii câinii de rasă pe proprietatea mea!
Câini în care am investit și bani și timp, mult mai mult decât dânsa în acei pui ..care după părerea mea ..nu au ce căuta pe proprietatea mea!
Totusi nu putem sa ne inteleg cu ea nicicum ..ne tot amenință și stresează în propria curte!
Am dori să ne adresăm poliției, dar nu știm sigur dacă se ocupă dânșii cu astfel de cazuri!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa iti repare gardul.

| ioana748 a răspuns:

Da,politia se ocupa cu astfel de cazuri.
Neaparat reclamatie si sa revina la normal, ca esti pe proprietatea ta.
O sa o cheme la declaratii pentru amenințare si daca Doamne fereste se intampla ceva cu cainii va fi rau pentru ea.