| Mario837336 a întrebat:

Bună ziua, din punct de vedere legal sau a regulilor, dacă un profesor tot face presupusuri cum că am fi proști sau ne ia la mișto, ii pot spune ca nu are un comportament regulamentar si să nu mai facă asta? (Liceu)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate daca o faci in mod respectuos dar cel mai bine vorbiti cu dirigintele, ca sa discute el cu profesorul respectiv.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ii poti spune, dar nu ar fi intelept sa faci asta! de ce? pe viitor o sa tina minte ca te-ai dat destept si va avea grija sa te arda la note!
nimanui nu-i plac "desteptii", chiar daca ai dreptate cand spui ca nu ar trebui nici profesorul sa fie arogant si ironic, dar asta este, el este "autoritatea", el spune glumele el rade laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Ideal este sa faceti plangere la diriginte sau director, nu sa-l jignesti tu pe profesor, ca risti sa primesti sanctiuni scolare sau chiar sa ramai corijent la obiectul lui.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu poti sa ii spui, dar sunt absolut sigur ca asa nu se va rezolva nimic