| szamuel a întrebat:

doresc sa adresez o intrebare, am 17 ani si 5 luni, doresc sa stiu cu cat timp inainte de implinirea a 18 ani pot depune actele necesare pentru actul de identitate?!
Mentiune: doresc sa incep scoala de soferi si am nevoie de buletinul de 18 ani pentru a sustine proba teoretica!
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Preschimbarea cartii de identitate se poate face cu maximum 180 de zile inainte de expirarea valabilitati inscrise pe CI.
Scoala de conducere pentru catrgoria B o poti incepe cu maximum 3 luni inainte de implinirea varstei de 18 ani iar examinarea o poti sustine abia dupa implinirea acestei varste.

| szamuel explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc mult, mi-ai fost de ajutor!
ai funda! happy

1 răspuns: