| Gabriela197921 a întrebat:

Buna ziua dragi prieteni. Am nevoie urgent de câteva răspunsuri, va rog să mă ajutați dacă puteți, am nevoie cat mai repede. Eu am terminat orele de legislație acum o lună si mi-am dat si ieșirea din școală, am promovat cu22, azi am avut ultima ședință de conducere cu dl Cinpoka Nicolae de la Sibiu sc de șoferi Dacimex si nu vrea să-mi dea dosarul să merg la sală. Zice că îmi scrie pe dosar respins ca alea nu sunt chestionare făcute, am mai fost odată și am facut 25, 24, 23 si tot nu vrea să-mi dea dosarul. Puteți să-mi spuneți dacă el are acest drept să-mi țină dosarul si sa ma amenințe ca îmi scrie pe dosar Respins?

2 răspunsuri:
| Claxon987 a răspuns:

Este absurd, nu el este cel care decide daca esti admis sau respins, cumva nu ai achitat scoala? De-asta nu vrea sa-ti elibereze dosarul? Ca nu vad ca ar avea alt drept sa te impiedice sa te duci sa dai sala. Este abuz si hartuire parerea mea si daca ai achitat cursurile ar trebui sa-i spui cate duci sa intrebi la politie sa te lamureasca ei mai bine cum e cu dosarul.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu are dreptul sa-ti retina dosarul, trebuie sa ti-l elibereze, impreuna cu fisa de scolarizare. Reclama-l la conducerea scolii de conducere.