| Ionela07 a întrebat:

Buna Ziua! Elevii de 18 ani ce au repetat un an scolar anterior ( exemplu clasa a6 a ) nu mai primesc alocatie… in lege nu scrie ca daca au repetat anterior ci daca repeta anul scolar in curs de cand au facut 18 ani?
Sau se refera la oricare an repetat?
Cei de la scoala si de la Ajpis au zis ca nu conteaza anul ce la repetat nu mai primeste alocatia

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Prevederea respectiva se aplica doar in cazul elevilor care au implinit 18 ani, indiferent de clasa in care sunt cand i-au implinit.
Ai pus si ieri aceasta intrebare, revezi raspunsul pe care ti l-am dat.