| Jasminn335 a întrebat:

Buna ziua!
La vârsta de 15 ani am furat. A venit politia și ne-a spus sa zicem tot ce am făcut in ziua respectiva.
Bunurile fiind achitate in timp ce scriau domnii polițiști.
După 2 săptămâni am fost chemate la secție pentru a da declarații. Am fost amendate cu câte 50 de lei.
Oare mai pot da la Academie?
Am cazierul " pătat "?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai cazier judiciar doar daca ai fost condamnata penal, ori, din ce spui, nu ai fost condamnata ci doar amendata contraventional si aceste amenzi nu se trec in cazierul judiciar, asa ca il vei avea curat si vei putea candida la Academia de Politie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai ti s-a facut dosar penal?
sau ai scapat doar cu amenda aia?

| anonim3247 a răspuns:

Poți să dai la Academie