| anonimulmut a întrebat:

Bună ziua!
Legat de sala auto.
Încerc să mă concentrez, am citit legislația de 3 ori, nu pot să iau sala. Acasă fac chestionare și cu 23 și cu 24 și cu 25 și cu 26. Când ajung la sală parcă nu pot trece de 21 sau 19. Nu mă pot concentra, ce sfaturi îmi dați? Azi am dat sala a-5-a oară. La orele de condus mă descurc foarte bine, conduc fără probleme, dar sala ioc, nu pot să o iau... Probabil nu-i pentru mine asta...

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca ai emotii. Una e sa le faci singur acasa si alta e cand esti inconjurat de ceilalti.

| anonimulmut explică (pentru darrio2007):

Așa este. Îmi tremură și creierul când merg la sală. Am întrebări la care sunt 100% de răspuns și totuși nu pot...

| helpforyou a răspuns:

Iata cateva sfaturi care te pot ajuta sa te pregatesti pentru test:

1. Fa o lista cu regulile de circulatie importante: Identifica regulile de circulatie esentiale.

2. Studiaza manualul de legislatie: Asigura-te ca ai citit manualul de legislatie atent si ca ai invatat regulile de circulatie si semnele de circulatie.

3. Fa exerciții online: Exista o multime de resurse online care ofera teste practice pentru a te ajuta sa te pregatesti pentru testul de legislatie.

4' Fa-ti timp sa te relaxezi inainte de test: Asigura-te ca esti odihnit si relaxat inainte de test, deoarece acest lucru poate ajuta la imbunatatirea concentrarii tale.

| helpforyou a răspuns (pentru helpforyou):

Cateva sfaturi care te pot ajuta sa iti gestionezi emotiile inainte si in timpul testului:

1. Fa exercitii de respiratie: Exercitiile de respiratie pot ajuta la eliberarea stresului si la relaxarea muschilor. Incearca sa respiri adanc si sa tii aerul pentru cateva secunde inainte de a expira.

2. Fa exercitii fizice: Activitatile fizice, cum ar fi mersul pe jos sau alergatul, pot ajuta la eliberarea hormonilor fericirii si pot imbunatati starea de spirit.

3. Fa o lista cu gandurile tale pozitive: Scrie o lista cu gandurile pozitive pe care le ai despre tine insuti si despre abilitatile tale de a trece testul. Acest lucru poate ajuta la dezvoltarea increderii in tine si la reducerea anxietatii.

4. Vorbeste cu cineva de incredere: Fie ca este vorba de un membru al familiei sau un prieten.

| anonimulmut explică (pentru helpforyou):

Îți mulțumesc din suflet pentru sfaturi!

| helpforyou a răspuns (pentru anonimulmut):

Cu mare drag.

An nou fericit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand! NU MAI GANDII ASA! Nu te ajuta, da' deloc gandirea asta!

In al doilea rand! RELAXEAZA-TE! & CONCENTREAZA-TI MINTEA!

In al treilea rand!
Ai descarcata pe telefon / tableta / PC aplicatia " Şcoala Rutieră "?! Daca nu, ce mai astepti?!

Dupa ce o descarci din Magazin Play ( are o picograma gri! ), iti faci un cont ( pentru a nu pierde progresul ), URMEZI PASII DE INVATARE & II REPETI PANA REUSESTI SA FACI SUB 50 DE GRESELI PER TOTAL LA CELE APROPE 1300 INTREBARI!

SUCCES!

| anonimulmut explică (pentru anonim_4396):

Îți mulțumesc pentru sfaturi!
Am parcurs toți pașii... Acum am reesetat și mediul de învățare... Am școala rutieră!