| Law01 a întrebat:

Bună ziua!
Locuiesc la un apartament la parter, pe o scara de bloc unde anumite apartamente (etajele 2, 3,4 de pe partea opusa -vis a vis de casa scării) au pus în trecut izolație exterioara cu polistiren cum se punea... fara vreun fel de autorizatie. Eu nu am niciun vecin de perete cu apartamentul izolat și as dori sa izolez personal, și sa execut lucrarea personal. Am înțeles ca de la primărie s-ar elibera autorizații numai pentru întregul bloc, nu individual. Pot eu sa izolez in regim propriu fără consecinte sau sa obțin vreo autorizație? Mulțumesc!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti si daca o faci vei fi amendat.
Pentru schimbarea exteriorului este nevoie de autorizatie de la primarie si nu o sa-ti dea numai pentru tine, cred ca o s-o dea doar pentru toata fatada blocului.