| DumitruDenis12 a întrebat:

Bună ziua! M-a chemat instructorul la legislație! Ce înseamnă, legislație? Ps: E prima data când încep sa dau de permis! Aștept un răspuns! Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inseamna ca inveti legislatia rutiera, in principal Codul rutier (OUG 195/2002, rep. in 2006) si Regulamentul de aplicare, aprobat prin HG 1391/2006, ambele cu md. si compl. ulterioare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La orele teoretice de legislație rutieră

| Violleta2022 a răspuns:

Legislatia Rutiera este cartea pe care tu trebuie sa o inveti din scoarta in scoarta, ca sa poti sustine examenul de cunsotinte (sala), pentru permis, cea care contine legile si regulile pe care esti obligat sa le folosesti cand conduci.