| Jeffy0606 a întrebat:

Buna ziua, mă întrebam dacă părinții pot face ceva dacă plec de acasă cu două săptămâni înainte de a face 18 ani,adică poliția va face ceva sau nu vor avea treabă cu mine? Apropo plec anunțat, deja știe toată lumea,am terminat școala și vreau să mă duc la muncă, plec cu doua săptămâni înainte deoarece vreau sa petrec sărbătorile împreună cu jumătatea mea, ziua mea fiind pe 31 decembrie, însă părinții mei nu vor de niciun fel să mă lase

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te pot sa disparut... totusi sa fim seriosi, poti astepta si 2 doua saptamani

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca anunti ca ai plecat si unde te gasesti ar fi o greseala ca parintii sa anunte politia ca ai disparut, pot fi amendati.
Si poti astepta inca 2 saptamani pana devii major si apoi sa pleci.

| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta parintii vor anunta Politia cu siguranta, mai ales ca nu sunt de acord, afirmand ca ai fost ademenita si rapida.