| matchpoint a întrebat:

mama mea este diabetica insulino-dependenta, are si glaucom la ambii ochi, unul dintre ei fiind mai afectat. Ea nu are nici un venit si as dori sa stiu daca poate beneficia de ceva ajutor social. Unde ar trebui sa ne adresam si de ce acte ar avea nevoie. Multumesc pentru raspunsurile voastre. Poate cunoasteti situatii asemanatoare cu aceasta si aveti un raspuns.

2 răspunsuri:
| (¯`·._)(rojin_roj) (¯`·._) a răspuns:

Iti pot da un raspuns am un vecin care este tot bolnav de diabet insulino-diabet, are varta de 26 de ani, nu are nici macar o zii de munca pe cartea de munca si a fost pensionat pe caz de boala, acum primeste pensie. deci daca mama ta nu are absolut nici un venit poate benificia de pensie de boala. iti voi lasa un link unde poti intreba si sa primesti un rezultat garantat, dar va trebui sa iti faci un cont care este gratuit. http://www.avocatnet.ro/......boala.html

| Bucatarul.com a răspuns:

Din ce oras esti ?