| anonim_4396 a întrebat:

mi-a fost retinut certificatul de inmatriculare pentru folie auto fata. Am fost la R.a.r. am facut constatarea cum ca problema s-a remediat, respectiv amenda la politie. Acum pentru a-l ridica trebuie sa merg la Politie. Problema este ca masina este trecuta pe numele fratelui meu. Este necesara procura pentru ridicarea acestuia de catre mine?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este necesara o procura speciala, data de fratele tau.
Poti incerca si fara procura, poate ai noroc si-ti da certificatul.

2 răspunsuri:
| Boxyoru a răspuns:

Naaaaaaaaaaaaaaaa nu incerca fara procura ca n-are rost am patit-o si eu si m-a costat 400 de euro drumurile procura notar etc masina pe satu mare eu din tm proprietaru in Anglia raru pe m, ine pac talon retinut in jimbolia numar artizanal mi-au pus pe dovada si numarul iera murdar futui in gura dar nah ce sa faci nai cu cine fa-ti procura notariala poti pe cat vrei tu sa fac pana in 5 ani mai mult nu tu si proprietaru la notar public amandoi

| Don1994 a răspuns (pentru Boxyoru):

Apropo, stii cumva daca cand imi recuperez certificatul de inmatriculare, la Politie mai trebuie sa platesc vreo taxa ceva? (Am platit Amenda de la procesul verbal, si constatarea la R.A.R.)