| SerbanBogdan a întrebat:

Buna ziua, mi s-a retinut permisul de conducere pentru 4 luni de zile si din cate am inteles trebuie sa ma duc la ghiseu sa il ridic, poate sa ridice o persoana din familie? Eu nu sunt in tara

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate sa-l ridice si alta persoana dar numai cu procura speciala din partea ta.
In strainatate poti face procura la orice reprezentanta diplomatica (Ambasada ori Consulat) a Romaniei.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu o imputernicire de la notar poate

| sierra1 a răspuns:

Ori cel din familie are o imputernire notarială ori aștepți până vii in țară