| niko21 a întrebat:

numele meu este Nicoleta si sunt in concediu maternal si sotul meu nu mai lucreaza din luna februarie si traim din indemnizatie si alocatia copilului nostru.Se poate sa primin un ajutor din partea statului? Multumesc

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Mergeti in audienta la primarul localitatii unde aveti domiciliu si puneti in discutie situatia dumneavoastra, e necesar sa dovediti ca sotul a incercat sa se angajeze dar nu a gasit de lucru, si veti primi ajutor de la stat.

| bluerose a răspuns:

Se dau ceva ajutoare de la primarie, acolo poti sa te interesezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce nu lucreaza sotzul dvs?confused Daca nu e apt de munca posibil sa primiti, dar asa...

Bafta, aveti grija de voi!