| LaurLAUR266 a întrebat:

Buna ziua. Proprietarul casei are voie sa publice fotografii/filmari cu o persoana aflata in spatiul sau invinuita pentru luarea unor obiecte din casa sa, atata timp cat nu are nicio dovada

14 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poate publica fotografii facute in locuinta sa, nu poate publica fotografii facute in locuinta altuia.

Bula
| Bula a răspuns:

Proprietarul are dreptul sa filmeze orice in casa lui.
Daca a facut o inregistrare, atunci el este autorul si are dreptul sa si pzblice filmarile sau fotografiile, mai ales daca sunt despre o infractiune.

| sierra1 a răspuns:

Acum spune cinstit că tot nu te aude nimeni: ai ciordit ceva din casa omului sau nu?

| gabicoo a răspuns (pentru sierra1):

Nu te-ai prins! De fapt el o vizitase pe nevasta proprietarului dar ca să justifice ce căuta în dulap a lăsat să se înțeleagă faptul că era la ciordit.winking

| LaurLAUR266 explică (pentru gabicoo):

Aveti chef de caternica? Daca erati in fata mea va spargeam fata

| gabicoo a răspuns (pentru LaurLAUR266):

Lasă că ți-a spart-o ție soțul doamnei atunci când te-a scos din dulap.

| LaurLAUR266 explică (pentru sierra1):

Aveti chef de caterinca? Daca erati in fata mea va spargeam fata, curwa proasta

| LaurLAUR266 explică (pentru LaurLAUR266):

Sa mi swgi ***

| gabicoo a răspuns (pentru LaurLAUR266):

Băi ai ajuns să te insulți singur?

| ioana748 a răspuns (pentru gabicoo):

Asta i maximalaughing

| umbrax a răspuns (pentru LaurLAUR266):

? hai ca mai amuzat maxim... ai ajuns sa te insulti singur

| sierra1 a răspuns (pentru LaurLAUR266):

" LaurLAUR266 : curwa proasta"

am ințeles - după ce că ciordești de la oameni din casă, dovedești aptitudini inalte de bădăran violent, mă mai și confunzi cu mă-ta.

De remarcat cratima!

| sierra1 a răspuns (pentru gabicoo):

"| gabicoo:... a lăsat să se înțeleagă faptul că era la ciordit"

evident că era la ciordeală!

| ioana748 a răspuns:

Daca consideri ca a exagerat, poti sa i intentezi proces pentru defăimare.