| rgga a întrebat:

Sunt angajata intr-un magazin alimentar. Trebuie sa am cat de repede inventar. Eu atunci cand m-am angajat mi s-a impus sa dau pe cont. Acum sefa mea nu mai vrea sa recunoasca acest lucru si nici conturile, deci daca fac inventarul as iesi pe minus cu conturile de care ea stie dar nu vrea sa recunoasca... Ce se poate intampla?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate intampla ca poti fi acuzata de delapidare, respectiv ca ti-ai insusit sume de bani.
Ar fi bine sa duci banii respectivi, de la tine sau cerandu-i de la cei datori si sa nu mai dai alta data pe datorie.