| Bastiorosz a întrebat:

Bună ziua, sunt băiat am 15 ani fac anul acesta 16, si aș dori să merg la trupele speciale SAS termin săptămâna viitoare clasa a VIII-a.Ce pași trebuie urmați pentru a întra la SAS -SIAS.Am 178cm și 55/56kg.Oare trebuie un liceu anume, sau doar liceul terminat cu 12 clase+bacalaureat, si facultate specială?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este nevoie sa termini liceul, cu diploma de bacalaureat, apoi o scoala de ofiteri sau subofiteri de politie si sa fii repartizat in aceste trupe.

| TimberWolf a răspuns:

Trebuie sa fi deja in sistem, adica sa fi politist, tu ia bacu mai intai si dupa mai vorbim, mai e pana atunci mult si bine.

| Bastiorosz explică (pentru TimberWolf):

Eu am cerut niște pași de urmat un sfat de la oameni mai trecuți prin viață,sau cei care lucrează în acest domeniu,nu să mă descurajezi, oricum mă doar fix în *** de argumentul tău ironic, de un comunist cu o mentalitate foarte redusă.Eu cred că tu nu ai copii la cât ești de redus mintal.Tu ești un frustrat pe alții, fiindcă tu nu ai ajuns nimic în viața, si atunci Îi descurajezi și pe alți tineri care doresc să ajungă ceva în viață. Oricum nu voi renunță la ceva ce mi-am propus din pricina un frustrat care mă descurajează cu cuvinte subtile. Poți comenta ce vrei, că pe mine mă doare fix undeva de comentariul tău fără vreo valoare. Aștept răspuns de la oameni serioși și nu de la frustrați cum este acest om!

| TimberWolf a răspuns (pentru Bastiorosz):

Cu mentalitatea asta de victima vrei sa intri la SIAS? nici nu ti-am zis nimic de rau si deja mai ai putin si incepi smiorcai.
Eu comunist auzi, nici macar nu ai habar ce inseamna cuvantul asta, cand era comunismul in Romania tu nici nu erai pe teava.
Una peste alta, ai sanse mari sa intri, pregateste-te intens!