| Alex22C a întrebat:

Buna ziua! Știe cineva daca pot face cerere de la Institutul National de Statistică in vederea obținerii unor informații, in scopuri academice, pe un subiect anume legat de ponderea sau statistica la nivel național?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

INS are publicații statistice. Le poți comanda pe situl lor. Ce scrie acolo e public. De acolo poți obține informații. Mai sunt și alte instituții care au publicații statistice. https://insse.ro/cms/ro/content/statistica-oficială-din-românia

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti face cerere, nimeni nu-ti interzice asta.
Ca vei obtine sau nu datele depinde daca sunt sau nu sunt publice.