| StefanDrg a întrebat:

Buna ziua TPU. Am scos cazierul judiciar pentru angajare la un job. Intrebarea mea este daca dau originalul la angajator sau fac o copie a cazierului si ii dau o copie? Multumesc

Răspuns Câştigător
| 19flo79 a răspuns:

Dai originalul, ca poti scoate oricate ai nevoie...

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In acest caz trebuie sa dai originalul, oricum are valabilitate de doar 6 luni.

Bula
| Bula a răspuns:

Cazierul judiciar are valabilitate de 30 zile si se preda in original la angajator.

| StefanDrg explică (pentru Bula):

6 luni are. Nu 30 zile

| Bula a răspuns (pentru StefanDrg):

Cu cativa aniinainte, valabilitatea a fost 30 zile.
Poate, s-a schimbat de atunci?

| StefanDrg explică (pentru Bula):

Are 6 luni valabilitate. Intrebarea mea era daca dau originalul sau copie la angajator. Nu ma intereseaza valabilitatea ca oricum luni il duc