| aurelgabriel a întrebat:

Buna Ziua TPU!

Daca cineva a facut o prostie la locul de munca,a pus mana pe fund la o femeie, a fost chemat la birou si a primit un avertisment.El si-a cerut scuze fata de persoana in cauza.
El nu vrea ca acest lucru sa se afle.Se poate pastra ca secret de serviciu? Pentru ca lui nu ii plac barfele.
Poate sa ramane fapta ca secret de serviciu?

Mulțumesc anticipat.
DAU FUNDĂ!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este secret de serviciu, secret de serviciu este cel catalogat ca atare de catre angajator si prevazut in actele acestuia.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Secretul de seviciu se refera doar cel legat de interesele organizatorice si economice ale FIRMEI, nici decum la molestarile personale.

| johnnny123 a răspuns:

Pe bune, el hărțuiește sexual o femeie, și apoi tot el pretinde discreție și vrea ca hărțuirea să fie "secret de serviciu"?

Cum ar putea să fie "secret de serviciu"? Secretul de serviciu protejeaza doar anumite sarcini de serviciu. Face cumva parte din fișa postului să pună mâna pe fund colegelor?

| ioana748 a răspuns:

Acuma...sa si asume.
Prostia se plateste.
A fost un act oribil de hartuire.
Trebuia dat afara pe loc.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu este un gest normal să atingi o femeie care nu are o relație serioasă cu tine.

| 1onur a răspuns:

Acolo este o intenție mare rău de tot când ajungi să-ți pui mâna pe partea aia a femeie acolo nu există nicio greșeală și din întâmplă și nicio scuză la o faptă atât de oribilă el a hărțuit femei aia fata aia să pui mâna in halul ăla pe o femeie aia nu poate fi o greșeală niciodată da niciodată acolo ce făcut el este mai mult decât o intenție eu așa cred 100000%%%%% si dacă acea femeie n-ar fi luat măsurii la compostului lui de obsedată sexual el își permitea la o bătaie de joc mai mare ați face o prostie dacă nu avertizați toate femeiile de "omul"ăsta fiindcă la el este un obicei să pună mâna pe femeia altui om ăsta este o jigodie mare rău de tot de om și merită sa fie pus la punct.

| 1onur a răspuns:

Acolo Este un loc de muncă nu un club de Destrăbălați daca el are impresia ca poate pune mâna la pârtiile intime la orice femeie după cum îi dorește lui cheful și privirea cine știe cum se mai și uită la femeile alea de la locul acela de muncă bolnavul ăla trebui dată afară da la cum sunt legile in România la anul îi mai mărește și salariul... Ăla trebuie..neapărată învățat minte neapărată morți lui ce nervi mi-a făcut dacă eram acolo și vedeam asta era vai de morți lui...

| 1onur a răspuns:

El nu trebuie lăsat să mai atingă o femie în viața lui ăla nu-i om.

| CIVIC1 a răspuns:

Ai mai facut o gafa. Invata din aceasta greseala pentru ca sa nu o mai repeti si altadata.
Mai mult nu comentez.

| LegiuitorulInfractorul a răspuns:

Salut, ignorand raspunsurile celorlalti virgini, in principiu nu poti sa impui sa nu se afle o barfa de genul, aia e acum, trebuie sa isi asume ca un barbat si fie o combina de tot pe colega respectiva fie isi vede de treaba. Trebuia doar sa recunoasca ca s-a pierdut cu firea ca este atrasa de colega si aia e, daca are si nevasta acasa atunci mai bine ii spune si isi ia cearta decat sa stea cu stres ca ajunge barfa la ea. Bafta!

| Nurse98 a răspuns:

O să ne prefacem că nu tu ai fost acel coleg?