| CosmYn666 a întrebat:

Buna ziua TPU

Sunt in ultimele zile de preaviz și vreau să vă întreb dacă pot lua banii și de pe concediile medicale neefectuate de anul trecut ( nu am luat nici o zi de concediu) și anul acesta și dacă trebuie sa fac o foaie sau o cerere, mulțumesc

4 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

Concediile medicale nu pot fi compensate financiar.

| johnnny123 a răspuns:

Ce sunt alea "concedii medicale neefectuate"?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum adica concedii medicale neefectuate? Adica tu nu ai fost bolnav? Sau ai dus niste scutiri la misto? Ce bani vrei tu sa ti se dea? Nu o sa iti mai dea nimeni nimic.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti primi atat salariu, cat si indemnizatie de concediu medical.
In schimb poti primi indemnizatie pentru concediul de odihna neefectuat, atat de anul trecut, cat si cel cuvenit pentru perioada lucrata din acest an.